Závěrečná zpráva o činnosti OŠS Znojmo

Okresní přebor 2019/2020 ukončen po osmém kole

Vítězem soutěže s právem postupu do KPII se stává tým RH Sebranci Hrušovany nad Jevišovkou a to i s přihlédnutím, že z důvodů nouzového stavu byla soutěž po předposledním kole ukončena. Sebranci v soutěži skončili s 20 zápasovými body. Na druhém místě s třinácti zápasovými body se umístil tým GPOA „C“ s lepším skóre a bronz získali šachisté z TJ Hodonice. Závěrečnou zprávu si můžete přečíst v příloze.

GPOA Open je zrušen a páteční kroužek se nekoná!

Vážení šachoví přátelé,

s politováním Vám musím oznámit, že z důvodů dnešního rozhodnutí vlády ČR o zákazu veškerých sportovních, kulturních, společenských akcí s účastí nad 100 osob a v souvislosti s uzavřením škol všech stupňů

se nebude v úterý 17.3.2020 konat GPOA Open (přebor kraje HD18a HD20)

Z důvodu uzavření školy se také nebude tento pátek konat šachový kroužek na GPOA.

Jakmile se situace změní, respektive bude toto nařízení odvoláno, tak se turnaj uskuteční v náhradním termínu o kterém Vás budeme včas informovat.

Rapid Open Dalešice

První březnovou sobotu se v prostorném sále místního pivovaru uskutečnil Rapid OPEN Dalešice, který byl hrán jako součást GP ČR a přebor kraje Vysočina. Dalešický rapid patří mezi skutečnou perlu mezi turnaji a to nejen příjemným cenovým fondem, kde pořadatelé pamatují na všechny účastníky, ale také přátelskou atmosférou v příjemném prostředí. Dalešický pivovar se nachází v okrese Třebíč a proslavil se zejména natáčením filmu Jiřího Menzela - Postřižiny. Pivovar fungoval do druhé poloviny sedmdesátých let, kdy byla výroba piva ukončena a objekt začal chátrat.

Po dvou letech zpět v KP1!

Je to tu!

Už od začátku sezony nám vál vítr do plachet, sestava se scházela kromě jednoho utkání v ideálním složení, za což si po domácí výhře 7:1 nad TJ Znojmo "B" právoplatně užíváme postup zpět do vod, které jsme měli za cíl hned po sestupu předminulou sezonu.

Krajský přebor škol v Břeclavi

Dne 28. 1. 2020 se v Břeclavi konal přebal škol v šachu. V kategoriích starší žáci a střední školy nechyběli ani naši reprezentanti, kteří hladce prošli znojemských okresním kolem. Na šachovnici tak měli možnost poměřit své síly se skutečně kvalitními soupeři. Naši šachisté v kategorii starších žáků vybojovali dvanácté místo a v kategorii střední školy se umístili na 9. místě. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy v královské hře.

Turnajový servis zde: http://chess-results.com/tnr511428.aspx?lan=5

Kuřimská škola čar a kouzel

Ministerstvo kouzel by mělo z našeho výkonu v šestém kole KP2 v Kuřimi zcela jistě velkou radost. V průběhu zápasu to vypadalo na drtivé drtivé vítězství soupeřů asi tak 6:2 a i největší optimista by si netroufl vsadit na naše vítězství. Do knihy Michala Konopky "Černobílá magie", kterou právě čtu, bych se však naše skvosty zařadit neodvážil. Pojďme se tedy podívat, jak naše čarování probíhalo.

ZdenekJako první dohrál na první šachovnici Zdeněk, který nejspíš veškerou magii spotřeboval na vítězství v sobotním Memoriálu J. Švandy a V. Holíka a v pozici na diagramu, kde stojí sice už hůře kvůli slabšímu pěšci e5 a slabým polím f5, e6, f7, se přepočítal a rychle prohrál. Oslabovat pozici černého pokrytím věže na f5 18...g6 se černému nechce a tak mě od vedlejší šachovnice napadl jedině tah 18...Dc8. K překvapení všech však přišlo 18.....Vf7 19.Vd7 Dc8 20. Sg5 Jf6 21. Sxf6 Vxf6 22.Vxe7. Nutno podotknout, že i při lepších obranných možnostech černého např. 19. Db6 nebo 21....gxf6 stojí již bílý na výhru. Skvělý výkon domácího borce. V tu dobu jsme ještě nikdo netušil, že odjede s nulou jako jediný.

Vydařený přebor škol

V úterý 10.12.2019 jsme opět uspořádali přebor škol okresu Znojmo. V chladném a nepříliš přívětivém počasí dorazilo na turnaj celkem 14 družstev z původních avizovaných sedmnácti. Celé tři sestavy ze ZŠ Dr. Mareše vyřadila ze soutěže právě řádící chřipka! Předem připravené sestavy bylo nutno upravit a některé mladší žáky přidat k těm starším. Inu co "vis major", člověk smrtelný neovlivní...

Reportáž z Bystrce

Článek o minulém domácím zápase 2.kola KP2 proti Durasu C jsem nepsal, neboť jsem neměl moc času a nic zajímavého se v něm nedělo. Zato 3.kolo venku proti Bystrci bylo na zajímavosti bohaté.
Přijel jsem na otočku z Prahy a když dorazili společně od tramvaje Luboš Michalčák s panem Kalendovským, dozvěděl jsme se, že na druhé desce hraji právě proti panu Kalendovskému, který je na soupisce soupeřů až na 8.místě. Řekl jsem si, že lehká širokospektrální příprava během ranní cesty vlakem se tedy zřejmě minula účinkem, ale ve skutečnosti tomu tak nebylo. I přes velký deficit hráčů základní sestavy nebyli soupeři výrazně slabší, vzhledem k velkému počtu silných náhradníků. Na 5-7. šachovnici proti nám usedli silní nebezpeční hráči.

Okresní přebor začíná již tuto neděli!

Okresní přebor zahajujeme prvním kolem tuto neděli. C- tým se utká se Sokolem Štítary, "déčko" s celkem TJ Hodonice. Oba zápasy proběhnou na domácí půdě a začínají v 9 hod. Béčko má volný los.

Stránky

Přihlásit se k odběru GPOA Znojmo RSS