Otevřený přebor žáků ve Vyškově v klasickém šachu

Předposlední červnový víkend jsme se vydali na přebor žáků ve vážných partiích který se konal ve Vyškově. Ze Znojma vyjel náš tým ve složení Kuba Molík, Adámek Čučka, Filip Čtveráček, Vojta a Matouš Kolářovi , Sam Vančura a Adélka Vávrová na cestu již v brzkých ranních hodinách . To zřejmě zapříčinilo, že na místě setkání chyběl Tomáš Frk, který zaspal. Co už, řekli jsme si. Tomáš má smůlu, neboť jaká praví známé pořekadlo - kdo pozdě chodí, sám sobě škodí :D. Vyjeli jsem poloprázdným klimatizovaným autobusem směr Brno. Po zhruba půlhodině jízdy volal Tom, že vyráží dalším spojem za námi. Do Vyškova jsme dorazili i po několika krkolomných přestupech po brněnských nádražích, způsobených sériemi výluk poměrně včas. Začátek turnaje měl mírný skluz, takže i Tomáš stihl první kolo.

Turnaj zahájil předseda vyškovského šachového klubu pan Hruška a mládežníci se pustili do klání. Našim želízkem v ohni byl Kuba Molík, dobře si vedl i Tomáš a ostatní. V turnaji mladších žáků reprezentoval náš klub Adámek Čučka, pro kterého to byla vůbec první vážná partie se zápisem, taktéž i pro Filipa, který hrál v turnaji starších. Kluci ale prvotní nervozitu a nezkušenost překonali. Každá odehraná partie byla pečlivě analyzována Radkou Slepánkovou a ostatními trenéry. Po prvních dvou kolech následoval oběd a ubytování a odpoledne turnaj pokračoval třetím kolem ve kterém Kuba získal plný počet bodů a stal se žhavým kandidátem na zlato :-). Po čtvrté odpolední jsme se všichni odebrali na střelnici do nedaleké Lulče, kde si všichni účastníci mohli vyzkoušet střelbu z malorážky, pod dohledem členů střeleckého spolku Vyškov. Nejvíce bodů z našich nastřílel Vojta Kolář - 37 z pěti výstřelů. Adélku kluci škádlili, že nic netrefí, ale nestačili zírat - nastřílela 32 bodů! Překvapení byli i členové střeleckého spolku ,včetně pana Kotisy, který je voják z povolání a Adélku pochvala neminula. Pro všechny děti byly připraveny špekáčky na opečení a minerálka. Po návratu na hotel byl volný program který kluci využili v řádění na pokoji a sledováním televize.

V neděli po vydatné snídani turnaj pokračoval závěrečnými dvěma koly. V turnaji starších žáků se umístil nejlépe Robert Kudlička, následován Kubou Molíkem, třetí příčku vybojoval Andreas Chelík. V mladších zlato vybojoval Jan Kotisa, stříbro Rafael Provazník a bronz Zuzka Stará. Zvlášť byla vyhodnocena i střelecká soutěž. Věřím, že si děti turnaj zpestřený střeleckou soutěží užily a poděkování patří pořadatelům na čele s Radkou Slepánkovou.

Výsledky a fotogalerie zde: http://sachyvyskov.netstranky.cz/aktuality/otevreny-prebor-mladeze-okres...

Štítky: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

BBCode

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • You may use these tags: [pgn]
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je tu na rozeznání, zda jste člověk a nebo robot.
Vyplňte prázdné pole.