Malé ohlédnutí za výročním rapidem

V sobotu 1. října spolupořádal náš klub  turnaj v rapid šachu, a to ku příležitosti 95 let organizovaného šachu ve Znojmě. V kategorii dospělých soutěžilo 18 hráčů, v kategorii do patnácti let dokonce 28 hráčů, což bylo pro nás jako pořadatelský klub překvapením. Dorazily děti z oddílů okresu Znojmo, z Moravských Budějovic, a dokonce i z Vyškova. Po přivítání a kratičkém proslovu mohla hlavní rozhodčí slečna Lýdie Hemalová rozlosovat první kolo a účastnící se pustili do šachového klání. Utkání dospělých probíhalo v přátelské, téměř domácí atmosféře bez sebemenších půtek. V turnaji dětí občas nějaká ta slzička při prohrané partii ukápla, nicméně musíme konstatovat, že děti se zhostily turnaje na výbornou. Zásluhou sponzorů neodešel nikdo z nich s prázdnou, pro každého se našla malá pozornost jako odměna. Potěšující pro náš klub je, že oba turnaje vyhráli domácí hráči. Radek Nekvasil vyhrál bez ztráty jediného bodu turnaj dětí. Bravurní byl výkon sedmnáctiletého Jakuba Marka, který zvítězil se šesti body a za sebou nechal ostřílené matadory z TJ Znojmo Nekulu, Kavana a hrušovanského „sebrance“ Oldu Dobeše. Dospělí i děti strávili nad šachovnicemi příjemné dopoledne. Nezbývá než poděkovat všem sponzorům, šachovému klubu Hodonice za zapůjčený hrací materiál, škole GPOA Znojmo za poskytnutí hrací místnosti, panu Ing. Doležalovi za to, že se ujal řízení turnaje, a hlavně všem hráčkám a hráčům za to, že se zúčastnili! Budeme se těšit na příští rok, neboť důvod k uspořádání turnaje v královské hře nemusí být nutně kulaté výročí.

Štítky: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

BBCode

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • You may use these tags: [pgn]
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je tu na rozeznání, zda jste člověk a nebo robot.
Vyplňte prázdné pole.